در حال بارگذاری ...
چهارشنبه 4 خرداد 1401

وام دانشجویی


در طول تحصیل هر دانشجو می تواند به شرط عدم مشروطی و سنوات مجاز تحصیلی درخواست وام تحصیلی، وام شهریه و یا وام ضروری نماید. مبالغ این وام ها معمولاً سالانه تغییر می‌کند ولی وام شهریه مربوط به دانشجویان شهریه پرداز (شبانه)  می باشد و به جای مبلغ شهریه واریز می شود وام تحصیلی در حال حاضر (سال 1400) حداکثر بیست میلیون ریال   بسته به اعتبارات داشته و وام ضروری در حال حاضر ( سال 1400)  حداکثر پنجاه میلیون ریال با ارائه فاکتور و مستندات خرید کالا و البته وابسته به تخصیص اعتبار کافی به مرکز دارد.

 مراحل ثبت نام ۲۰ روز پس از شروع هر ترم تحصیلی با مراجعه به سامانه صندوق رفاه دانشجویان کشور شروع می شود متقاضی با ثبت مشخصات شخصی، شماره حساب تجارت و شماره همراه که حتماً باید به نام متقاضی دریافت وام باشند آغاز می‌شود در ادامه هر مرکز اطلاعات ورودی دانشجو را بررسی می نماید و در صورت تایید صحت اطلاعات درج شده دانشجو سایر مدارک مانند مدارک ضامن( شناسنامه، کارت ملی، فیش حقوقی، حکم کارگزینی ) و تعهد نامه محضری را تکمیل و تحویل اداره امور دانشجویی می نمایند. با تایید  مستندات و ابلاغ اعتبار وام از طرف صندوق رفاه دانشجویان کشور مستقیماً به حساب اعلامی دانشجو واریز می‌شود . در زمان فارغ التحصیلی و تسویه حساب ۱۰ درصد وام پرداخت و مابقی در ۶۰ ماه قسط بندی می شود.

 دانشجو می تواند هر ترم درخواست یکی از وام ها را ارائه دهد. مدارک ضامن و تعهد محضری فقط یک بار دریافت می‌شود و در ترم های آینده فقط درخواست ارائه می شود.

 

                                                                

 

 

 

جهت اطلاع از انواع وام ها، آیین نامه ها و نحوه درخواست و پرداخت، فایل های ضمیمه شده ذیل را دریافت نمائید.

نظرات کاربران